MTD Yard-Man TF4120


















| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Petrol |
| Performance: | 12,5 HP |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 1 gear |
| Rear Transmission | 1 gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | No |
| Independent Side Brakes | No |
| Length | 160 cm |
| Width | 105 cm |
| Height | 98 cm |
| Front Tire Size | 15x6.00-6 NHS turf |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |


