Manitou MLT625-75H Premium












( 41.389 EUR + VAT)
| Operating Hours | 10615 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 75 HP |
| Rated RPM | 2600 rpm |
| Total Displacement | 3331 ccm |
| Bore | 94 mm |
| Stroke | 120 mm |
| Reversible Drive | Yes |
| Maximum Forward Speed | 32 km/h |
| Length | 390 cm |
| Width | 181 cm |
| Height | 200 cm |
| Wheel Base | 230 cm |
| Weight | 4922 kg |
| Front Tire Size | 12.5/80-18 |
| Rear Tire Size | 12.5/80-18 |
| Rotary Tiller | No |
| Year of manufacture | 2018 |
| Yes | |
| Cabin | Yes |
| Air conditioner | Yes |
| Power Steering | Yes |
(The photos were taken from the specific machine. If there is a video attached you can see here, it may not be from that machine. We just wanted to provide more information about the type.)

