Yanmar HMT200 Japanese Compact Tractor










| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Petrol |
| Performance: | 2 HP |
| Total Displacement | 50 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | No |
| Independent Side Brakes | No |
| Length | 123 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 94 cm |
| Weight | 26 kg |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | No |
| No. of Cardan Gears | 1 gear |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes |
| hidden exhaust | Yes |

