Kubota T240D Japanese Compact Tractor

















| Operating Hours | 1444 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 24 HP |
| Total Displacement | 1499 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 12 (3x4) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 15 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 15 km/h |
| Length | 252 cm |
| Width | 118 cm |
| Height | 145 cm |
| Wheel Base | 153 cm |
| Weight | 903 kg |
| Front Gauge | 82 cm |
| Rear Gauge | 71 cm |
| Front Tire Size | 6.00-14 |
| Rear Tire Size | 9.5-24 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |
| Year of manufacture | 2007 |
| Yes | |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |
3.188 EUR (2.510 EUR + VAT)
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-1000mm-traktor-4.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-sajat-hidraulikaval-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

