- Home -
- Compact tractors -
- Used Japanese compact tractors used Japanese compact tractors, requiring repair -
- Iseki TX1410F
Iseki TX1410F Japanese Compact Tractor

















| Operating Hours | 795 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 14 HP |
| Rated RPM | 2600 rpm |
| Total Displacement | 776 ccm |
| Bore | 65 mm |
| Stroke | 78 mm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 6 (3x2) gear |
| Rear Transmission | 2 (1x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 194 cm |
| Width | 99 cm |
| Height | 116 cm |
| Wheel Base | 124 cm |
| Weight | 525 kg |
| Front Gauge | 65 cm |
| Rear Gauge | 50 cm |
| Front Tire Size | 5.00-12 |
| Rear Tire Size | 8.00-16 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Rear Hitch | 2 point |
| No. of Cardan Gears | 3 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(110 cm) |
(The photos were taken from the specific machine. If there is a video attached you can see here, it may not be from that machine. We just wanted to provide more information about the type.)
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

