- Home -
- Compact tractors -
- Used Japanese compact tractors used Japanese compact tractors, requiring repair -
- Iseki TU137F
Iseki TU137F Japanese Compact Tractor












| Operating Hours | 656 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 13,5 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Total Displacement | 808 ccm |
| Bore | 70 mm |
| Stroke | 70 mm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 6 (3x2) gear |
| Rear Transmission | 2 (1x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 211 cm |
| Width | 98 cm |
| Height | 123 cm |
| Wheel Base | 123 cm |
| Weight | 565 kg |
| Front Gauge | 71 cm |
| Rear Gauge | 56 cm |
| Front Tire Size | 5.00-12 |
| Rear Tire Size | 7.00-16 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 2 point |
| No. of Cardan Gears | 3 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes |
| Year of manufacture | 1989 |
| hidden exhaust | Yes |
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

