- Home -
- Compact tractors -
- Used Japanese compact tractors used Japanese compact tractors, requiring repair -
- Iseki TG25
Iseki TG25 Japanese Compact Tractor with front loader

















| Operating Hours | 802 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 25 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2650 rpm |
| Total Displacement | 1463 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 16 (4x4) gear |
| Rear Transmission | 16 (4x4) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 15 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 15 km/h |
| Length | 283 cm |
| Width | 135 cm |
| Height | 138 cm |
| Wheel Base | 171 cm |
| Weight | 1282 kg |
| Front Gauge | 95 cm |
| Rear Gauge | 74 cm |
| Front Tire Size | 7.00-16 |
| Rear Tire Size | 11.2-24 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4+4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(150 cm) |
| Year of manufacture | 1994 |
| Power Shift | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |

