Yanmar YM1510D Japanese Compact Tractor



| Operating Hours | 1072 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 15 HP |
| Rated RPM | 2400 rpm |
| Total Displacement | 879 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 9 (3x3) gear |
| Rear Transmission | 3 (1x3) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 217 cm |
| Width | 101 cm |
| Height | 128 cm |
| Wheel Base | 126 cm |
| Weight | 614 kg |
| Front Gauge | 65 cm |
| Rear Gauge | 53 cm |
| Front Tire Size | 5.00-12 |
| Rear Tire Size | 8.00-18 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 2 point |
| No. of Cardan Gears | 3 gear |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes(120 cm) |
| Power Shift | Yes |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
