Iseki TS2202F Japanese Compact Tractor



| Operating Hours | 1605 |
| No. of Cylinders | 2 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 22 HP |
| Rated RPM | 2300 rpm |
| Total Displacement | 1184 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 18 (3x2x3) gear |
| Rear Transmission | 6 (1x2x3) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 13,5 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 9 km/h |
| Length | 225 cm |
| Width | 118 cm |
| Height | 125 cm |
| Wheel Base | 139 cm |
| Front Gauge | 83 cm |
| Rear Gauge | 64 cm |
| Front Tire Size | 6.00-14 |
| Rear Tire Size | 8.3-22 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

