Agrostroj TZ4K-14B








| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 14 HP |
| Total Displacement | 661 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 252 cm |
| Width | 103 cm |
| Height | 136 cm |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |
| Year of manufacture | 1987 |
| Power Steering | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Rendszám | Yes |


