Kubota KH-014












| Operating Hours | 3195 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 16 HP |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 1 gear |
| Rear Transmission | 1 gear |
| Reversible Drive | No |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 1,86 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 1,86 km/h |
| Length | 190 cm |
| Width | 102 cm |
| Height | 260 cm |
| Front Gauge | 42 cm |
| Rear Gauge | 42 cm |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |
| Power Steering | Yes |
| Power Shift | Yes |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

