Kubota KL330 Cabin Japanese Compact Tractor









| Operating Hours | 3108 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 33 HP |
| Rated RPM | 2800 rpm |
| Total Displacement | 1499 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 24 (12x2) gear |
| Rear Transmission | 24 (12x2) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 15 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 13 km/h |
| Length | 318 cm |
| Width | 150 cm |
| Height | 198 cm |
| Front Gauge | 100 cm |
| Rear Gauge | 80 cm |
| Front Tire Size | 8.00-16 |
| Rear Tire Size | 13.6-24 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4+1 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(170 cm) |
| Year of manufacture | 2003 |
| Yes | |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| Power Shift | Yes |
| Cabin | Yes |
| Air conditioner | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)
246 EUR (194 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

