Yanmar F395D Japanese Compact Tractor


















| Operating Hours | 1015 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 39 HP |
| Rated RPM | 2600 rpm |
| Regulated Rotations | 2835 rpm |
| Total Displacement | 1906 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 18 (3x3x2) gear |
| Rear Transmission | 6 (1x3x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 28,5 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 19 km/h |
| Length | 335 cm |
| Width | 160 cm |
| Height | 166 cm |
| Wheel Base | 186 cm |
| Weight | 1775 kg |
| Front Gauge | 118 cm |
| Rear Gauge | 91 cm |
| Front Tire Size | 8.00-18 |
| Rear Tire Size | 13.6-26 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(180 cm) |
| Year of manufacture | 1989 |
| Yes | |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |
3.188 EUR (2.510 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

