Force 311 Ex











| Contor de funcţionare | 23 |
| Numărul cilindrilor | 3 Cilindrii |
| Răcire cu apă | Da |
| Combustibil | Diesel |
| Performanţă: | 14 CP |
| Turaţie | 2500 rpm |
| Capacitate cilindrică | 719 ccm |
| Antrenare pe patru roţi | Da |
| Trepte de mers înainte | 1 trepte |
| Trepte de mers înapoi | 1 trepte |
| Inversor | Da |
| Frână diferenţială | Nu |
| Roţi frânabile separat | Nu |
| Viteza maximă înainte | 2 km/h |
| Viteza maxima de mers înapoi | 2 km/h |
| Lungime | 285 cm |
| Lăţime | 93 cm |
| Înălţime | 147 cm |
| Masă | 990 kg |
| Ecartament în faţă | 56 cm |
| Ecartament în spate | 56 cm |
| Mărimea pneurilor din faţă | 180x72x37 gumiheveder |
| Mărimea pneurilor din spate | 180x72x37 gumiheveder |
| Ecartament ajustabil din spate | Nu |
| Poziţionare hidraulică | Da |
| Suspendarea utilajelor | 2 punct |
| Antrenare cardanică STAS | Nu |
| Frezei | Nu |
| Volan cu servo | Da |
| Sistem hidraulic comandat electronic | Da |

