Mitsubishi MT14 Japanese Compact Tractor











| Operating Hours | 646 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 14 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Total Displacement | 808 ccm |
| Bore | 70 mm |
| Stroke | 70 mm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 13 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 5,76 km/h |
| Length | 227 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 126 cm |
| Weight | 595 kg |
| Front Tire Size | 5.00-12 |
| Rear Tire Size | 8.00-16 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| No. of Cardan Gears | 3 gear |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes(120 cm) |
| Year of manufacture | 1985 |
| hidden exhaust | Yes |
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-800mm-traktor-5.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-800mm-szabadonfutos-traktor-4.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

