Kubota KRA65 Japanese Compact Tractor












| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 6,5 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2650 rpm |
| Total Displacement | 340 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 8 (4x2) gear |
| Rear Transmission | 4 (2x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | No |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 225 cm |
| Width | 76 cm |
| Height | 120 cm |
| Front Gauge | 33 cm |
| Front Tire Size | 6.00-12 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | No |
| Rear Hitch | 2 point |
| No. of Cardan Gears | 2 gear |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes |
(The photos were taken from the specific machine. If there is a video attached you can see here, it may not be from that machine. We just wanted to provide more information about the type.)


