Yanmar FX24 Japanese Compact Tractor










| Operating Hours | 867 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 24 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2675 rpm |
| Total Displacement | 1463 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 9 (3x3) gear |
| Rear Transmission | 3 (1x3) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 15 km/h |
| Length | 259 cm |
| Width | 134 cm |
| Height | 136 cm |
| Wheel Base | 152 cm |
| Rear Gauge | 71 cm |
| Front Tire Size | 5.00-15 |
| Rear Tire Size | 11.2-24 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(180 cm) |
| Year of manufacture | 1983 |
| Power Shift | Yes |
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)
246 EUR (194 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

