Iseki TJ85 AT-Shift Japanese Compact Tractor
















| Operating Hours | 4132 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 85 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2850 rpm |
| Total Displacement | 2995 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 24 (8x3) gear |
| Rear Transmission | 24 (8x3) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 31,2 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 31,2 km/h |
| Length | 356 cm |
| Width | 164 cm |
| Height | 246 cm |
| Wheel Base | 220 cm |
| Weight | 2480 kg |
| Front Gauge | 121 cm |
| Rear Gauge | 84 cm |
| Front Tire Size | 9.5-24 |
| Rear Tire Size | 12.4-36 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |
| Year of manufacture | 2008 |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| Power Shift | Yes |
| Cabin | Yes |
| Air conditioner | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-sajat-hidraulikaval-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)