Mitsubishi MT26D Japanese Compact Tractor









| Operating Hours | 2059 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 26 HP |
| Total Displacement | 1490 ccm |
| Bore | 78 mm |
| Stroke | 78 mm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 16 (4x4) gear |
| Rear Transmission | 16 (4x4) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 270 cm |
| Width | 135 cm |
| Height | 140 cm |
| Wheel Base | 155 cm |
| Weight | 1097 kg |
| Front Gauge | 96 cm |
| Rear Gauge | 75 cm |
| Front Tire Size | 7.00-16 |
| Rear Tire Size | 11.2-24 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(140 cm) |
| Year of manufacture | 1990 |
| Yes | |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |

