Iseki KS650D Japanese Compact Tractor










| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 6,5 HP |
| Rated RPM | 2400 rpm |
| Regulated Rotations | 2600 rpm |
| Total Displacement | 269 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | No |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 189 cm |
| Weight | 224 kg |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | No |
| Rear Hitch | 2 point |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes |

