Mitsubishi MT265 Japanese Compact Tractor

















| Operating Hours | 956 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 26 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2650 rpm |
| Total Displacement | 1500 ccm |
| Bore | 78 mm |
| Stroke | 78,5 mm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 16 (4x2x2) gear |
| Rear Transmission | 16 (4x2x2) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 14,8 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 14,8 km/h |
| Length | 273 cm |
| Width | 135 cm |
| Height | 143 cm |
| Wheel Base | 160 cm |
| Weight | 1264 kg |
| Front Gauge | 100 cm |
| Rear Gauge | 76 cm |
| Front Tire Size | 7.00-16 |
| Rear Tire Size | 11.2-24 |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4+4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(150 cm) |
| Year of manufacture | 1994 |
| Yes | |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |
3.188 EUR (2.510 EUR + VAT)
2.978 EUR (2.345 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)

 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

