Hinomoto E2604 Japanese Compact Tractor











| Operating Hours | 1070 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 26 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Regulated Rotations | 2700 rpm |
| Total Displacement | 1395 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 24 (4x3x2) gear |
| Rear Transmission | 6 (1x3x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 283 cm |
| Width | 144 cm |
| Height | 194 cm |
| Front Tire Size | 7.00-16 |
| Rear Tire Size | 12.4-24 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 3 gear |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes(140 cm) |
| Year of manufacture | 1983 |
| Power Steering | Yes |
3.188 EUR (2.510 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-sajat-hidraulikaval-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
