- Home -
- Compact tractors -
- Used Japanese compact tractors used Japanese compact tractors, requiring repair -
- Mitsubishi MT305 PalShift
Mitsubishi MT305 PalShift Japanese Compact Tractor

















| Operating Hours | 1617 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 30 HP |
| Total Displacement | 1500 ccm |
| Bore | 78 mm |
| Stroke | 78,5 mm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 16 (8x2) gear |
| Rear Transmission | 16 (8x2) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 15 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 15 km/h |
| Weight | 1095 kg |
| Front Tire Size | 7.00-16 |
| Rear Tire Size | 12.4-24 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 4+4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | Yes(170 cm) |
| Year of manufacture | 1993 |
| Yes | |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| Power Shift | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |
3.188 EUR (2.510 EUR + VAT)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (6).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
 (1).jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)



.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-1000mm-traktor-4.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-lengyel-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)


.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

-sajat-hidraulikaval-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
.jpg&w=240&h=180&wm=ka)

