Kioritz RM81A









| No. of Cylinders | 2 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Petrol |
| Performance: | 13 HP |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 4 gear |
| Rear Transmission | 1 gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | No |
| Length | 189 cm |
| Width | 93 cm |
| Height | 87 cm |
| Wheel Base | 116 cm |
| Weight | 214 kg |
| Front Gauge | 67 cm |
| Rear Gauge | 55 cm |
| Front Tire Size | 3.50-7 |
| Rear Tire Size | 16x7.00-8 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | No |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |

