Sasaki RS660Z

















| Operating Hours | 1525 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 35 HP |
| Rated RPM | 2800 rpm |
| Total Displacement | 1422 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 6 (3x2) gear |
| Rear Transmission | 2 (1x2) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | No |
| Independent Side Brakes | No |
| Length | 350 cm |
| Width | 139 cm |
| Height | 120 cm |
| Front Tire Size | 23x9.00-12 |
| Rear Tire Size | 20x10.00-10 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | No |
| Rear Hitch | 2 point |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |
| hidden exhaust | Yes |
(The photos were taken from the specific machine. If there is a video attached you can see here, it may not be from that machine. We just wanted to provide more information about the type.)

