Foton Five Star










| Operating Hours | 1 |
| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | No |
| Fuel | Petrol |
| Performance: | 9 HP |
| Rated RPM | 7500 rpm |
| Total Displacement | 124 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 5 gear |
| Rear Transmission | 5 gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 50 km/h |
| Length | 312 cm |
| Width | 140 cm |
| Height | 143 cm |
| Wheel Base | 168 cm |
| Front Gauge | 110 cm |
| Rear Gauge | 95 cm |
| Front Tire Size | 3,25-16 55P |
| Rear Tire Size | 4,5-12 77K |
| Adjustable Rear Gauge | Yes |
| Hidraulic Positioning | No |
| Rear Hitch | 2 point |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |

