Yanmar YM2010 Japanese Compact Tractor










| Operating Hours | 954 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 20 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| Total Displacement | 1346 ccm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 286 cm |
| Width | 123 cm |
| Height | 185 cm |
| Front Tire Size | 4.00-15 |
| Rear Tire Size | 9.5-24 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | Yes(140 cm) |
| Year of manufacture | 1980 |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
