Yanmar EF342 A/C Cabin Japanese Compact Tractor








| Operating Hours | 1554 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 34 HP |
| Rated RPM | 2760 rpm |
| Regulated Rotations | 2700 rpm |
| Total Displacement | 2189 ccm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 20 (4x5) gear |
| Rear Transmission | 20 (4x5) gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 25 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 25 km/h |
| Length | 305 cm |
| Width | 138 cm |
| Height | 211 cm |
| Wheel Base | 185 cm |
| Weight | 1660 kg |
| Front Gauge | 102 cm |
| Rear Gauge | 77 cm |
| Front Tire Size | 8.00-16 |
| Rear Tire Size | 11.2-28 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | No |
| Rear Hitch | 3 point |
| No. of Cardan Gears | 5 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |
| Year of manufacture | 2004 |
| Electrically Controlled Hidraulic | Yes |
| Hidraulic Adjustable Mounted Arm | Yes |
| Power Shift | Yes |
| Cabin | Yes |
| Air conditioner | Yes |
| hidden exhaust | Yes |
| Hydraulic cylinder | Yes |
| Power Steering | Yes |

