Mitsubishi D2050 Japanese Compact Tractor










| Operating Hours | 1424 |
| No. of Cylinders | 4 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 20 HP |
| Total Displacement | 1200 ccm |
| Bore | 70 mm |
| Stroke | 78 mm |
| 4 Wheel Drive | No |
| Forward Transmission | 9 (3x3) gear |
| Rear Transmission | 3 (1x3) gear |
| Reversible Drive | No |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Length | 253 cm |
| Width | 124 cm |
| Height | 194 cm |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| No. of Cardan Gears | 4 gear |
| Standard PTO Shaft | Yes |
| Rotary Tiller | No |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
