Kawabe T-40F













| No. of Cylinders | 1 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 7 HP |
| Rated RPM | 2500 rpm |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 2 gear |
| Rear Transmission | 1 gear |
| Reversible Drive | No |
| Length | 260 cm |
| Width | 102 cm |
| Height | 114 cm |
| Wheel Base | 47 cm |
| Front Gauge | 55 cm |
| Rear Gauge | 55 cm |
| Front Tire Size | 4.00-8 |
| Rear Tire Size | 4.00-8 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Rotary Tiller | No |
(The photos were taken from the specific machine. If there is a video attached you can see here, it may not be from that machine. We just wanted to provide more information about the type.)

