Komatsu SK05-1E
















| Operating Hours | 678 |
| No. of Cylinders | 3 cylinder(s) |
| Water-cooled | Yes |
| Fuel | Diesel |
| Performance: | 22 HP |
| 4 Wheel Drive | Yes |
| Forward Transmission | 1 gear |
| Rear Transmission | 1 gear |
| Reversible Drive | Yes |
| Differential Locking | Yes |
| Independent Side Brakes | Yes |
| Maximum Forward Speed | 10,5 km/h |
| Maximum Reverse Speed | 10,5 km/h |
| Length | 210 cm |
| Width | 128 cm |
| Height | 153 cm |
| Front Tire Size | 27/8,5-15 |
| Rear Tire Size | 27/8,5-15 |
| Adjustable Rear Gauge | No |
| Hidraulic Positioning | Yes |
| Rear Hitch | 3 point |
| Standard PTO Shaft | No |
| Rotary Tiller | No |
| Power Steering | Yes |


-1.jpg&w=240&h=180&wm=ka)
